Jesteś tutaj

Wyniki finału XX Olimpiady Znajomości Afryki

Wczoraj w Oblackim Centrum Młodzieży w Kokotku zakończył się finał XX Olimpiady Znajomości Afryki.

Do Kokotka przyjechało 48 finalistów reprezentujących wszystkie województwa. W środę pisali finałowy test, którego wyniki zostały ogłoszone popołudniu. 15 finalistów wywalczyło sobie tytuł laureatów, co pozwala im dostać się na wymarzone kierunki studiów.

Oprócz części formalnej związanej z napisaniem finału w programie znalazło się spotkanie z misjonarzami, oo. Markiem Ochlakiem OMI i Wiesławem Chojnowskim OMI, z Prokury Misyjnej Misjonarzy oblatów Maryi Niepokalanej, którzy przez wiele lat pracowali na Madagaskarze. Wieczorem uczestnicy wzięli udział w koncercie międzynarodowego zespołu „Bakuba”, którego liderem jest Kongijczyk – Ricky Lion. W koncercie udział wzięły także dzieci i młodzież z Ukrainy mieszkające w ośrodku w Kokotku. Po koncercie ostatnie godziny wieczoru uczestnicy olimpiady spędzili przy grach i akompaniamencie gitary. W czwartek finaliści zwiedzili zabytkową kopalnię srebra w Tarnowskich Górach, która znajduje się na liście światowego dziedzictwa UNESCO, a po obiedzie ruszyli w drogę powrotną do domów.

W czwartek w Warszawie przewodniczący Komitetu Głównego Olimpiady o. prof. Jarosław Różański OMI zweryfikował raz jeszcze prace finalistów i przygotował listę wyników, które można zobaczyć tutaj:

 /sites/default/files/2022.04.07%20Wyniki%20finalu%20XX%20OZA.xlsx

 

Zgodnie z regulaminem Olimpiady 15 najlepszych uczestników (nie miejsc) otrzymało tytuł laureata.

Poniżej kilka zdjęć z tegorocznego finału: